balboa

Elegancki, oszczędny w ruchach, tańczony głównie do szybkiego tempa muzyki swingowej taniec z Południowej Kaliforni.

Balboa jest formą tańca swingowego, która skrystalizowała się w roku 1915 w Południowej Kaliforni, największą popularność zyskując w latach 30. i 40.

Tańczone jest głównie w bardzo bliskiej, zamkniętej pozycji, dzięki czemu połączenie, jakie tworzy się między partnerem a partnerką, jest bardzo subtelne. Często prowadzenie, jak i niektóre elementy taneczne, dostrzegalne są jedynie dla tańczących – stąd miłośnicy Balboa zwykli mawiać, że jest on “tańcem dla tancerzy, a nie dla publiczności”.

Balboa można tańczyć do bardzo zróżnicowanego tempa muzyki swingowej, jednak ze względu na to, że krok podstawowy zajmuje niewielką powierzchnię, idealnie sprawdza się przy szybkiej muzyce oraz zatłoczonym parkiecie.

czy to dla mnie?

Nie wiesz, czy Balboa jest dla Ciebie? Lubisz tańczyć, ale nie lubisz intensywnego wysiłku fizycznego, cenisz optymalizację ruchu, nie przeszkadza Ci taniec w bliskiej pozycji i bliski kontakt ze współpartnerem? Masz już doświadczenie w innych tańcach swingowych lub w tańcach, w których tańczy się w bliskiej pozycji? Jeśli tak, Balboa to dobry wybór!

napisz do nas!

Masz pytanie dotyczące zajęć? A może propozycję współpracy? Wyślij do nas wiadomość!

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Oops! Wiadomość nie została wysłana. Sprawdź wpisane dane i spróbuj ponownie.

inne tańce swingowe

Tańce swingowe to nie tylko Balboa! Poznaj inne swingowe style taneczne z pierwszej połowy XX wieku.

lindy hop

Najweselszy taniec pod słońcem! Narodził się w Harlemie w latach 20-30 XX wieku. Najpopularniejszy spośród tańców swingowych.

WIĘCEJ O LINDY HOP >

authentic jazz

Szalony, nieokiełznany taniec solo. Inspirujące choreografie oraz nieskrępowana improwizacja i praca nad techniką ruchu.

WIĘCEJ O AUTHENTIC JAZZ >

collegiate shag

Szybki i energiczny, w charakterze nieco karykaturalny, przywodzący na myśl tańczące postacie ze starych kreskówek.

Więcej o collegiate shag >