lindy hop

Najweselszy taniec pod słońcem! Narodził się w Harlemie w latach 20-30 XX wieku. Najpopularniejszy spośród tańców swingowych.

Czym jest Lindy Hop? To porywająca muzyka, niekończąca się improwizacja, dialog między partnerami i szeroki uśmiech i wolność!

Lindy Hop narodził się w nowojorskim Harlemie, a szczyt jego popularności przypada na lata 30. i 40. XX wieku, czyli okres tzw. złotej ery swingu. Po wojnie niemal zapomniany, stopniowo powrócił na parkiety całego świata w latach 80.

Lindy Hop tańczony jest do zróżnicowanego tempa muzyki swingowej: zarówno jako swobodny, płynny taniec w wersji wolnej, jak i szalony, naszpikowany figurami akrobatycznymi i wykopami w wersji szybkiej.

Uniwersalny charakter, porywająca muzyka oraz brak sztywnych zasad i reguł sprawiają, że Lindy Hop  zdobywa coraz większą rzeszę miłośników na całym świecie.

czy to dla mnie?

Nie wiesz, czy Lindy Hop jest dla Ciebie? Lindy Hop to najlepszy taniec, aby rozpocząć przygodę ze swingiem w parze. Będzie tym, czym chcesz, aby był. Niezależnie od tego, czy chcesz potańczyć na imprezach i poznać nowych ludzi, porządnie się spocić czy startować w konkursach - w Lindy na pewno znajdziesz coś dla siebie!

napisz do nas!

Masz pytanie dotyczące zajęć? A może propozycję współpracy? Wyślij do nas wiadomość!

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Oops! Wiadomość nie została wysłana. Sprawdź wpisane dane i spróbuj ponownie.

inne tańce swingowe

Tańce swingowe to nie tylko Authentic Jazz! Poznaj inne swingowe style taneczne z pierwszej połowy XX wieku.

authentic jazz

Szalony, nieokiełznany taniec solo. Inspirujące choreografie oraz nieskrępowana improwizacja i praca nad techniką ruchu.

WIĘCEJ O AUTHENTIC JAZZ >

balboa

Elegancki, oszczędny w ruchach, tańczony głównie do szybkiego tempa muzyki swingowej taniec z Południowej Kalifornii.

WIĘCEJ O balboa >

collegiate shag

Szybki i energiczny, w charakterze nieco karykaturalny, przywodzący na myśl tańczące postacie ze starych kreskówek.

Więcej o collegiate shag >