collegiate shag

Szybki i energiczny, w charakterze nieco karykaturalny, przywodzący na myśl tańczące postacie ze starych kreskówek.

Collegiate Shag jest tańcem swingowym, który szczyt swojej popularności przeżywał w latach 30. w Stanach Zjednoczonych.

Przez historyków określany jest mianem „tańca ulicznego” co oznacza, że z początku nie był nauczany w usystematyzowany sposób lecz rozwijał się sam, szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej tamtych czasów. Shag został ustandaryzowany dopiero pod koniec lat 30. przez studio tańca Arthura Murreya.

Collegiate Shag tańczony jest w zamkniętej, bliskiej i wyprostowanej pozycji, głównie do szybkiego tempa muzyki swingowej. Krok podstawowy opiera się najczęściej o rytmikę „wolny, wolny, szybki, szybki” i jest krokiem sześciobitowym. W taniec wplatane są elementy znane z innych swingowych form tanecznych np. kicki, texas tommy czy tuck turn.

Shag jest tańcem energicznym, bardzo radosnym, przykuwającym uwagę, niekiedy wręcz karykaturalnym i przywodzącym na myśl stare, przedwojenne kreskówki! W wolnej chwili zapraszamy do obejrzenia filmu The Rebirth of Shag, z którego dowiecie się więcej zarówno o historii, jak i charakterze i technice tego tańca.

czy to dla mnie?

Nie wiesz, czy Collegiate Shag jest dla Ciebie? Jeśli masz już doświadczenie w innych tańcach swingowych, lubisz się spocić na zajęciach tańcząc do szybkiej, dynamicznej muzyki - zapraszamy! 

napisz do nas!

Masz pytanie dotyczące zajęć? A może propozycję współpracy? Wyślij do nas wiadomość!

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Oops! Wiadomość nie została wysłana. Sprawdź wpisane dane i spróbuj ponownie.

inne tańce swingowe

Tańce swingowe to nie tylko Authentic Jazz! Poznaj inne swingowe style taneczne z pierwszej połowy XX wieku.

lindy hop

Najweselszy taniec pod słońcem! Narodził się w Harlemie w latach 20-30 XX wieku. Najpopularniejszy spośród tańców swingowych.

WIĘCEJ O LINDY HOP >

balboa

Elegancki, oszczędny w ruchach, tańczony głównie do szybkiego tempa muzyki swingowej taniec z Południowej Kalifornii.

WIĘCEJ O balboa >

authentic jazz

Szalony, nieokiełznany taniec solo. Inspirujące choreografie oraz nieskrępowana improwizacja i praca nad techniką ruchu.

Więcej o authentic jazz >